مقاله ارتقای تعلق مکانی با تکیه بر مناسب سازی فضاهای جمعی (نمونه موردی محله سروستان شهر جدید بهارستان) pdf

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله ارتقای تعلق مکانی با تکیه بر مناسب سازی فضاهای جمعی (نمونه موردی محله سروستان شهر جدید بهارستان) pdf دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله ارتقای تعلق مکانی با تکیه بر مناسب سازی فضاهای جمعی (نمونه موردی محله سروستان شهر جدید بهارستان) pdf  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله ارتقای تعلق مکانی با تکیه بر مناسب سازی فضاهای جمعی (نمونه موردی محله سروستان شهر جدید بهارستان) pdf،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله ارتقای تعلق مکانی با تکیه بر مناسب سازی فضاهای جمعی (نمونه موردی محله سروستان شهر جدید بهارستان) pdf :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی معماری و شهرسازی انسان گرا
تعداد صفحات: 15
نویسنده(ها):
مهشید کریمی – دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشگاه هنر اصفهان

چکیده:
یکی از شهرهای جدید که با هدف اسکان و سرریز جمعیت شهرهای بزرگ ایجاد شده شهر جدید بهارستان در استان اصفهان است. برخی به فقدان هویت در این شهر اشاره دارندکه موجب عدم تعلق اکثر ساکنین به این شهر شده است. از آنجا که در شکل گیری تعلق مکانی ابعاد اجتماعی از اهمیت بیشتری برخوردار است بنابر این در این تحقیق فضاهای جمعی به عنوان بستر تعاملات اجتماعی به عنوان راهکاری در جهت هویت بخشی به محلات و در مراتب بالاتر در ایجاد حس تعلق مکانی در افراد معرفی می شود. در این نوشتار پس از بیان تعلق مکانی، ایجاد تعامل بین مکان- انسان و انسان- انسان در چهار بعد تعامل شناختی، تعامل عاطفی،تعامل عملکردی و تعامل معنایی به عنوان راهکاری در جهت ارتقای هویت فضاهای جمعی بیان می شود و در ادامه یکی از محله های شهر جدید بهارستان در اصفهان به عنوان نمونه موردی برای بررسی مؤلفه های بیان شده در چهارچوب نظری انتخاب می گردد تا مطالب مطرح شده ابعاد ملموس تری به خود بگیرد. با بررسی فضاهای جمعی در محله مورد نظر این نتیجه به دست می آید که به دلیل عدم تعامل این فضاها با اهالی محل این فضاها نتوانسته اند پیوندی مناسب با اهالی برقرار کنند بنابر این با رویکردی تعامل گرا راهکارهایی در جهت مناسب سازی این فضاها پیشنهاد می شود.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید