مقاله شبیه سازی و بررسی حساسیت حرارتی قطعه پیزو الکتریک برداشت کننده انرژی الکتریکی از انرژی صوتی موجود در محیط pdf

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله شبیه سازی و بررسی حساسیت حرارتی قطعه پیزو الکتریک برداشت کننده انرژی الکتریکی از انرژی صوتی موجود در محیط pdf دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله شبیه سازی و بررسی حساسیت حرارتی قطعه پیزو الکتریک برداشت کننده انرژی الکتریکی از انرژی صوتی موجود در محیط pdf  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله شبیه سازی و بررسی حساسیت حرارتی قطعه پیزو الکتریک برداشت کننده انرژی الکتریکی از انرژی صوتی موجود در محیط pdf،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله شبیه سازی و بررسی حساسیت حرارتی قطعه پیزو الکتریک برداشت کننده انرژی الکتریکی از انرژی صوتی موجود در محیط pdf :

سال انتشار: 1394
محل انتشار: کنفرانس ملی فن آوری، انرژی و داده با رویکرد مهندسی برق و کامپیوتر
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
مرتضی نورالهی – گروه برق و الکترونیک، دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان
طاهره فنایی شیخ الاسلامی – گروه برق و الکترونیک، دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان

چکیده:
در مقاله حاضر عملکرد قطعه پیزوالکتریک تبدیل کننده انرژی صوتی به انرژی الکتریکی شبیه سازی شده و مورد بحث قرار گرفته است. .در قطعه مورد مطالعه، انرژی صوتی ورودی به سیستم ابتدا باعث ایجاد تشدید در دیافراگم میانی شده، سپس این نوسانات به ماده پیزوالکتریک منتقل شده و انرژی الکتریکی تولید شده از کنتاکتهای خروجی دریافت می شوند. ازجمله پارامترهای موثر در میزان توان خروجی و بازده سیستم،می توان به شعاع، ضخامت و نوع ماده مورد استفاده در دیافراگم و خود ماده پیزوالکتریک اشاره کرد. . همچنین دما، رطوبت و فشار محیط از جمله پارامترهای محیطی موثر بر عملکرد قطعه میباشند. . قطعه مورد مطالعه در این مقاله با سه نوع ماده پیزوالکتریک PZT-5A و PZT-5H و AlN ، در بازه دمایی 372 تا 272 درجه کلوین شبیه سازی شده است. نتایج بررسی توان تولید شده در دماهای متفاوت نشان می دهد که در هر سه قطعه با افزایش دما توان خروجی کاهش مییابد. این کاهش را می توان به تغییر ثابت دی الکتریک و ثابت کرنش پیزو الکتریک ربط داد که منجر به تغییردر ضریب کوپلینگ پیزو الکتریک می شود. همچنین، مشاهده شد که در صورت استفاده از AlN ، تغییرات خروجی نسبت به دما محدودترو مستقل تر میشود .

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید